Gradsko kazalište Žar ptica 1. i 2. razredi

18. travnja učenici prvih i drugih razreda posjetili su Gradsko kazalište Žar ptica. Pogledali su predstavu Durica – Male ljubavi.Dojmove učenika pročitajte ovdje.

POSJET III. TJEDNU ZNANOSTI

U petak, 12. travnja učenici 3. a razreda posjetili su III. Tjedan znanosti – nezaobilazan trodnevni događaj koji približava znanost svim generacijama. Imali su priliku sudjelovati na brojnim edukativnim radionicama i saznati kako funkcioniraju roboti, istražiti tajne svemira, voziti helikopter s pomoću virtualnih naočala, pronalaziti tragove poput pravih detektiva te mikroskopom promatrati različite stanice. Dojmove učenika pročitajte ovdje.

Poštovani roditelji i učenici,
sukladno Zakonu o izborima zastupnika u Hrvatski sabor prema kojem je dan izbora neradni dan, obavještavamo vas da se  u srijedu 17. travnja neće održati nastava.
U četvrtak 18. travnja nastava se održava prema redovnom rasporedu.

Dragi roditelji,

konzumiranje duhana i nikotina već je dugo prisutno u ljudskoj povijesti. U današnje vrijeme susrećemo se s novim načinima konzumiranja duhana i nikotina, kao i s činjenicom da ga konzumiraju sve mlađa djeca.

Na tribini pod nazivom „Je li nikotin in?“ govorit će se o raširenosti konzumiranja nikotinskih vrećica, e-cigareta i snusa, kao i o njihovoj štetnosti.

Tribina

„Je li nikotin in?“ održat će se u ponedjeljak 22. travnja 2024. godine,

s početkom u 18 sati putem You tube kanala.

Voditeljica će biti mr. sc. Snježana Šalamon, dipl. socijalna radnica.

Molimo da se prijavite putem elektronske pošte na adresu: andreja.radic@stampar.hr.

Veselimo se vašem sudjelovanju!

Pozivamo Vas na Dječju Utrku “Trk! Za Zdravlje!” – Korak Prema Zdravijoj Budućnosti!

S ponosom Vas pozivamo na jedinstven događaj u srcu našeg glavnog grada – dječju utrku “Trk! Za zdravlje!“, koja će se odvijati na Trgu bana Josipa Jelačića, 21. travnja 2024. od 10:00 do 13:00 sati. Pozivamo sve mlade i obitelji na dan ispunjen zabavom, edukacijom i, prije svega, promicanjem zdravlja.

Zašto “Trk! Za zdravlje!”? Cilj je osvijestiti najmlađe o važnosti zdravih životnih navika od rane dobi, uključujući i znanje o vlastitim zdravstvenim pokazateljima, kao što je kolesterol.

Program Događanja:

10:00 – Otvaranje programa s predstavnicima organizatora i zabavnim aktivnostima za djecu i roditelje. Posebno ističemo nastup mladog hrvatskog blues glazbenika Odina Sokača u pratnji njegovog sjajnog benda!

12:00 – Start utrke, gdje će mladi natjecatelji imati priliku pokazati svoju brzinu i snagu.

13:00 – Svečana dodjela nagrada.

13:30 – Zatvaranje događanja s porukom da zdravlje počinje s nama.

Pridružite Nam Se u Misiji za Zdraviju Budućnost za naše najmlađe!

OVDJE

ili putem QR koda

A qr code with a few black squares</p>
<p>Description automatically generated

U sklopu nacionalne kampanje “Znaš li svoj broj?”, koja promiče važnost ranog otkrivanja visokog kolesterola i prevencije kardiovaskularnih bolesti, ova utrka dolazi kao rezultat suradnje Grada Zagreba, Gradskog ureda za socijalnu zaštitu, zdravstvo, branitelje i osobe s invaliditetom, Hrvatskog društva za aterosklerozu HLZ-a, Kliničkog bolničkog centra Zagreb, Ministarstva zdravstva te brojnih drugih partnera.

STABLA, NAŠI PRIJATELJI

14. i 15. ožujka važni su dani za naš školski okoliš.  Nakon olujnog nevremena koje je 19. srpnja poharalo Grad Zagreb, uništeno nam je 28 stabala u školskom dvorištu. S nestrpljenjem smo čekali da posadimo sadnice novih stabala i konačno dočekali! U sklopu školskog projekta Stabla naši prijatelji, po četiri učenika iz svakog razreda imala su zadatak da pomognu djelatnicima tvrtke LIPA L.P. d.o.o. u sadnji stabala što su s veseljem učinili. Svaki razred zasadio je jedno stablo o kojem će brinuti i ubuduće. Kako je izgledala sadnja pogledajte ovdje.

Dragi učenici i roditelji,

proljetni praznici traju od 28. ožujka do 5. travnja. Povratak u školu je u ponedjeljak, 8. travnja prema B rasporedu.

Želimo vam svima sretan Uskrs, vesele i ugodne proljetne praznike.

S obzirom na to da Zagreb nosi titulu multikulturalnog i otvorenog grada, a u cilju poticanja obrazovanja djece na jeziku i pismu nacionalnih manjina po modelu C, želimo vas upoznati s mogućnošću uključivanja učenika u obrazovanje na jeziku i pismu nacionalnih manjina po modelu C.

Sukladno članku 30. Državnog pedagoškog standarda osnovnoškolskog sustava odgoja i obrazovanja (NN 63/08, 90/10) moguće je izvoditi nastavu po modelu C na hrvatskom jeziku uz dodatnih dva do pet školskih sati namijenjenih njegovanju jezika i kulture nacionalne manjine. Dodatna satnica u trajanju od pet školskih sati tjedno obuhvaća učenje jezika i književnosti nacionalne manjine, geografije, povijesti, glazbene i likovne umjetnosti. Dobivene ocjene upisuju se u pedagošku dokumentaciju.

U ovome se trenutku u petnaest osnovnih škola organiziraju modeli nastave na jeziku i pismu nacionalnih manjina, a popis škola nalazi se u anketnom listiću

Ukoliko postoji interes da vaša djeca pohađaju ovaj oblik nastave, molimo vas da ispunjeni anketni listić pošaljete na e-adresu Koordinacije nacionalnih manjina Grada Zagreba: ured.knmgz@gmail.com

Poštovani roditelji i učenici,

Školski sportski savez Grada Zagreba je tijekom proljetnih praznika učenika pripremio program Odmorko proljeće 2024.

Program će se provoditi radnim danima od 2. do 5. travnja 2024. godine., a više pročitajte ovdje.

Škola u prirodi – Sljeme

Dan koji su učenici trećeg razreda nestrpljivo iščekivali od početka školske godine – 11. ožujka 2024. – brzo se prikrao i došlo je vrijeme da se krene na Školu u prirodi na Sljeme. Vrlo vjerojatno, jedno od najvažnijih iskustava nižih razreda osnovne škole bilo je pred nama. Više pročitajte ovdje.