Graničar

PRVENSTVO GRADA ZAGREBA U GRANIČARU

U subotu, 3. veljače 2024., održane su prve utakmice u sklopu prvenstva Grada Zagreba u graničaru, u mješovitoj kategoriji učenika 1. – 4. razreda osnovne škole. Zahvaljujući sjajnoj igri, naši četvrtaši pobijedili su OŠ Frana Galovića rezultatom 2 : 0 u setovima. Nakon kratke stanke uslijedila je nova utakmica u kojoj su naši učenici ponovo pokazali izdržljivost i izvrsnu igru te pobijedili OŠ Stenjevec, također rezultatom 2 : 0 u setovima. Prepuni dojmova i sretnih lica, učenici su se razveselili prolasku u sljedeći krug natjecanja. Iduća utakmica na rasporedu je protiv OŠ Hrvatski Leskovac, a našim učenicima držimo palčeve i želimo što bolji plasman na ovom prvenstvu!

učiteljica Tatjana Žarkić

U subotu, 2. ožujka 2024. u Područnoj školi Pongračevo održan je nastavak natjecanja u graničaru Grada Zagreba na kojem je sudjelovala i ekipa naše OŠ Cvjetno naselje.

S velikim uzbuđenjem ekipa učenika četvrtog razreda sudjelovala je u nastavku natjecanja, a prvi susret bio je s OŠ Hrvatski Leskovac. Zahvaljujući izvrsnoj igri, naši su učenici ostvarili pobjednički rezultat s 2 : 1 u setovima te je uslijedila finalna utakmica za prvo mjesto u skupini. Protivnik je bila OŠ Otona Ivekovića. Nakon izjednačenja u setovima, čekao nas je napeti završni set praćen navijanjem s tribina, u kojem je OŠ Otona Ivekovića odnijela pobjedu sa svega dva boda razlike. Takav rezultat donio je ekipi OŠ Cvjetno naselje drugo mjesto u skupini te se naša ekipa plasirala među 8 najboljih od 42 prijavljene.

Iako se „sportska sreća“ okrenula u posljednjim minutama, naši učenici pokazali su sjajnu igru, izdržljivost i fair play te im čestitamo na postignutom rezultatu.