sukladno uputi Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje,  obavještavamo vas da će se u periodu od 04. 3. 2023. do 27. 3. 2023. provoditi nacionalni ispiti za učenike četvrtih i osmih razreda.
Dodatne pripreme i učenje za nacionalne ispite nisu potrebni jer se navedeni ispiti ne ocjenjuju. U e-dnevnike će se zabilježiti broj ostvarenih bodova po navedenim predmetima.

Ispiti se pišu prema sljedećem rasporedu:

4. razredi

Ponedjeljak, 04. ožujka – Hrvatski jezik
Srijeda, 06. ožujka – Matematika
Petak, 08. ožujka – Priroda i društvo

8. razredi

Ponedjeljak 11. ožujka – Hrvatski jezik
Srijeda 13. ožujka – Engleski jezik
Petak 15. ožujka – Matematika
Utorak 19. ožujka – Biologija
Četvrtak 21. ožujka – Fizika
Ponedjeljak 25. ožujka – Povijest
Utorak, 26. ožujka – Geografija
Srijeda 27. ožujka – Kemija

Raspored redovne nastave prilagođen je pisanju ispita o čemu su učenici obaviješteni.  Na dane pisanja nacionalnih ispita učenici dolaze u  školu u 8 sati, idu na užinu u školsku blagovaonicu (8:00 – 8:20 sati), a u 8:30 ulaze u učionice u kojima pišu ispite gdje im se čitaju upute i objašnjava postupak.  Nakon pisanja ispita nastavljaju s redovnom nastavom prema rasporedu.  Te dane neće biti usmeno i pisano ispitivani za vrijeme nastave. Knjižnica će u navedenom periodu imati promijenjeno radno vrijeme. Nastava za sve ostale učenike odvija se po redovnom rasporedu.

Izostanak s ispita roditelj mora opravdati kao i sve ostale izostanke, u skladu s Pravilnikom o pedagoškim mjerama.

Želimo svima uspješnu provedbu vanjskog vrednovanja!