Projekt „Online generacija 24/7“
(forum-kazalište protiv internetskog nasilja)

OŠ Cvjetno naselje ove je godine partner Savjetovalištu protiv nasilja djece i mladih „Luka Ritz“ pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, na projektu aktivnog uključivanja djece i mladih u prevenciju ovisnosti o novim tehnologijama te prevenciju internetskog nasilja pod nazivom „Online generacija 24/7“. Kao dio projekta volonteri iz Savjetovališta odigrat će pred našim učenicima četiri izvedbe forum-kazališta, vezane uz aktualne probleme tinejdžera i sve prisutnije nasilje putem interneta.

Forum-kazalište pripada skupini tehnika koja se naziva kazalište potlačenih i njegova je osnovna ideja poticanje ljudi na djelovanje. Riječ je o interaktivnom kazalištu u kojem svi sudionici (i oni na pozornici, i oni u „gledalištu“) sudjeluju u rješavanju problemske situacije pokušavajući ponuditi prihvatljiva rješenja.
Svi su učenici „gledatelji“ pozvani na aktivno sudjelovanje i rješavanje prikazanog problema.

Prve tri izvedbe održat će se prema sljedećem rasporedu:
23. studenoga (ponedjeljak) u 18.00 sati
– za učenike šestih razreda
25. studenoga (srijeda) u 18.00 sati
– za učenike sedmih razreda
26. studenoga (četvrtak) u 18.00 sati
– za učenike osmih razreda.
Četvrta izvedba bit će za zainteresirane učenike koji se istaknu svojim aktivnim sudjelovanjem, a o terminu ćete biti naknadno obaviješteni.