nedavni traumatski događaji vezani za pojave potresa zadesili su velik broj ljudi i uzrokovali niz reakcija kod djece, ali i odraslih. U ovoj situaciji potpuno je očekivano osjećati neke neugodne emocije poput straha, stalne zabrinutosti, tjeskobe i bespomoćnosti.

Na poveznici se nalazi publikacija Poliklinike za zaštitu djece i mladih grada Zagreba u kojoj možete naći smjernice i aktivnosti za lakše nošenje s ovom stresnom situacijom. Publikacija je interkativna pa osim savjeta za razgovor s djecom o potresu sadrži i prijedlog aktivnosti koje mogu biti korisne, a istovremeno djeci zanimljive.

Publikacija “Djeca i obitelji prije, tijekom i nakon potresa”

Ukoliko je Vama ili Vašem djetetu potrebna dodatna podrška ili razgovor, slobodno se javite školskoj psihologinji Mirni Arapović putem maila: mirnarapovic@gmail.com

Za sva pitanja i pomoć, stojimo na raspolaganju.